
Gaggia Classic E24 espressokone, keltainen
Gaggia Classic E24 on päivitetty versio klassisesta espressokoneesta, joka on ollut kymmenien vuosien ajan suosikki kahvin ystävien keskuudessa ympäri maailmaa. 25 % suuremmalla messingistä valmistetulla keitinpäällä ja parannetulla kyvyllä sekä uuttamiseen että höyryttämiseen malli tarjoaa entistä enemmän tehoa ja tarkkuutta – kuppi kupilta.
Koneen suodatinpidike on valmistettu ruostumattomasta teräksestä, kun taas keitinpää on messinkiä – materiaalit, jotka tarjoavat optimaalista lämmönjakautumista ja pitkää kestävyyttä. Ammattimainen höyrysuutin tekee kermamaisen ja pehmeän maidon vaahdottamisesta helppoa cappuccinolle tai latelle, aivan kuten kahvilassa. Kestävä rakenne ruostumattomasta teräksestä valmistetulla kuorella antaa koneelle tyylikkään ilmeen ja tukevan tunteen, samalla kun muovista ja teräksestä valmistettu tippa-alusta helpottaa puhdistusta.
Gaggia Classic E24:ssä on automaattinen lepotila ja se on saatavilla useissa tyylikkäissä värivaihtoehdoissa – jotta voit valita juuri sinun keittiösi parhaiten sopivan.
Gaggia Classic E24 tarjoaa täydellisen yhdistelmän perinteitä, suorituskykyä ja modernia muotoilua – itsestäänselvä investointi sinulle, joka haluat nauttia aitoa espressolaatua kotona.
Lisätietoa Gaggia Classic E24 espressokone, keltainen
- Tuotemerkki: Gaggia
- Kategoria: Espressokoneet
- Tuotenumero68552
- Toimittajan tuotenumero: E24118020
- Tilavuus (litraa): 2,1 litraa
- Väri: Keltainen
- Teho: 1200 wattia
- Materiaali: Ruostumaton teräs, messinki
- Leveys:23 cm
- Korkeus:38 cm
- Pituus:24 cm
- Paino:8.1 kg
klaus jan
6 kuukautta sitten
Lähes odotetun kaltainen. Luin hieman koneesta etukäteen. Lyhyen kokeilun ja erehdyksen jälkeen saat lopulta hyvän espresson. Maitovaahdotin on hieman kömpelö, ja pienen palovamman saa helposti :)) Erittäin suuri miinus: vaikka kone ei ole korkeassa hintaluokassa, mielestäni Gaggia olisi voinut panostaa parempaan tampperi (katso kuva). Saat ohuen ja erittäin halvan muovisen tampperin... se ei pilaa makua, mutta iloa - joka rehellisesti on melkein puolet syystä tällaiselle espressokoneelle.... kaikki muut puoliksi automaattiset koneet, joissa on vielä alhaisempi hintataso, tulivat ikään kuin oikean tampperin kanssa ... miksi ei tässä? Siksi vain kolme tähteä. Oikea tampperi olisi ansainnut tähden lisää. Ja yhden tähden on pakko vetää pois "italialaisesta suunnittelusta" :)) Kaikki tuntuu hieman halvalta, erityisesti tippalautasen istuvuus.

