


Street Highball -vesilasi, 40 cl, 4 kpl
Street-astiasto lanseerattiin vuonna 2006 lahjakkaan suunnittelijan Jan Johanssonin johdolla. Se on vielä tänäkin päivänä sekä moderni että ajankohtainen. Johansson on saanut astiastoonsa inspiraation New Yorkin kaduista, mistä se on myös saanut nimensä. Jos tuntee New Yorkin joko elokuvista tai oman kokemuksen pohjalta, muistaa täsmällisesti sijoittuneet kadut, jotka on jaettu katuihin ja valtakatuihin. Johansson on tuonut baarisarjaan elegantin ja uuden tulkinnan tästä suoraviivaisuudesta. Jokaisessa lasissa on uurretut, suoraviivaiset linjat, jotka näkyvät myös tässä vesilasissa. Sarja sisältää neljä Highball-vesilasia baarisarjasta, joten voit luoda virtaviivaisen ilmeen päivällispöydän kattaukseen. Lasit on valmistettu aidosta kristallilasista, ja ne kestävät konepesun.
- Suoraviivainen, maskuliininen ilme
- New Yorkin katujen inspiroima
- Valmistettu aidosta kristallilasista
- Jan Johanssonin suunnittelema
Lisätietoa Street Highball -vesilasi, 40 cl, 4 kpl
Rita
24 päivää sitten
Martin
2 vuotta sitten
Todella kauniit lasit. Hyvä paino. Tuntuvat ylellisiltä. Valitettavasti näyttää siltä, että olen saanut jonkin toisen erän näistä laseista, koska lasin jalan reuna on erittäin terävä. Aiemmin ostamani lasit ovat olleet pehmeästi pyöristettyjä ja tuntuvat paremmilta kädessä. Outoa, että Orrefors ei ole johdonmukainen tuotannossaan. Tämä vie osan tunteesta. Nyt minulla on neljä lasia, jotka ovat pyöristettyjä alhaalta ja kahdeksan, jotka ovat melko teräviä. Surullista.
Stig Bengt Henrik
2 vuotta sitten
Kauniit groggilasit kristallista, joissa on hieman painoa. Sekä hyviä juoda että tukevia pitää kädessä. Lasien puhdistuksessa on oltava hieman varovainen. Olin yli onnellinen, että sarjaa oli edelleen saatavilla. Koska minulla oli vain 2 eloonjäänyttä lasia 15 vuoden käytön jälkeen. Voin lämpimästi suositella tuotetta