










Pöytäuuni keittolevyin, 30 litraa, 2500 W
Tässä monikäyttöisessä pöydätasolla pidettävässä liesiuunissa on 30 litran uuni, jossa on yli- ja alilämmitys sekä kiertoilmapuhallus. Voit asettaa lämpötilan 100-230 °C:n välille ja käyttää ajastinta enintään 120 minuutin ajan. Siinä on myös kaksi keittolevyä, joissa on eri teho: 1000W ja 1500W.
Se täyttää viimeisimmät EU:n vaatimukset, ja uunissa on kiertoilmatoiminto maukasta ja nopeaa kypsennystä varten. Voit myös grillata mehukkaan kanan pyörivällä vartaalla, joka antaa sille kauniin värin ja rapeutta.
Sisältää:
- Emaloitu uunipelti
- Ritilä.
Lisätietoa Pöytäuuni keittolevyin, 30 litraa, 2500 W
Jens
8 kuukautta sitten
Minulla on täysin erilainen kokemus kuin aiemmissa arvosteluissa. Tuntuu kuin emme olisi arvostelleet samaa tuotetta? Levyt ovat äärettömän hitaita. Kestää yli 15 minuuttia keittää 3 litraa vettä jopa kannen kanssa. Iso levyssä on vain 2 asetusta, joista molemmat antavat liian korkean lämpötilan "hauduttamiseen" keittämisen jälkeen. Pienellä levyllä on vain 3 asetusta ja käytännössä sama ongelma. Missään ei lue, ainakaan minun tietääkseni, että et voi käyttää isoa levyä samaan aikaan uunin kanssa. Se selvisi vasta käyttöohjeesta. Olisin valinnut toisen pöytälevyn, jos olisin tiennyt tämän :( Ota tämä huomioon ennen kuin päätät ostaa tämän. Jos olet tyytyväinen näihin rajoituksiin, on olemassa halvempia vaihtoehtoja, joissa rehellisesti kerrotaan, että et voi käyttää uunia ja molempia levyjä samanaikaisesti. Uuni on kuitenkin melko nopea saavuttamaan maksimilämpötilan. Hyvä ajastin, jotta et unohda sitä päällä. Mutta tarpeettoman kova kello ajastimessa.
Luise
8 kuukautta sitten
Ostimme tämän miniuunin korvaamaan vanhan siirtolapuutarhassa (jonka keittotasot kestivät 117 vuotta lämmetä…;) Tämä oli verrattuna todella nopea!! Todella hyvä miniuuni/keittotasot pieneen keittiöön (ja ehdottomasti sen satasen arvoinen verrattuna hieman halvempaan - mutta myös todella hitaaseen - markkinoiden malleihin;)
Marianne
10 kuukautta sitten
Erinomainen pöytäliesi mökillä. Hienoa,että siinä on valo ja etulasin saa irti pesua varten. Edellisestä liedestä nämä puuttuivat.
Hans
vuosi sitten
Poikkeuksellisen nopeat paistolevyt! Olin erittäin yllättynyt ja muistan vanhojen uunien paksut rautalevyt, jotka kestivät ikuisuuden lämmetä 😂 Unohda se! Uuni on parempi kuin monet muut, koska se helposti saavuttaa 230 astetta. Laatu näkyy siinä, kuinka hienosti leipäni paahtuu uunissa, mikä vaatii yli 230 asteen kiertoilmaa!! Severin on pieni superuuni maalle tai minne tahansa ja tekee työn kuin iso! Suosittelen lämpimästi 🔥











