

by Garcima hiiliteräspannu, 24 cm
Mareld by Garcima -hiiliteräspannu on laadukas paistinpannu, joka on valmistettu Espanjassa, maassa, jolla on pitkät ja ylpeät perinteet eri muotoisten ja kokoisten hiiliteräspannujen valmistuksessa. Hiiliteräspannu on ollut osa espanjalaista ruoanlaittoperinnettä vuosisatojen ajan, ja se on edelleen suosittu valinta sekä ammattilaisten että kotikokkien keskuudessa. Pannut tunnetaan kestävyydestään, monipuolisuudestaan ja kyvystään jakaa lämpöä tasaisesti - mikä on erityisen tärkeää täydellisen paistotuloksen saavuttamiseksi. Mareld by Garcima -hiiliteräspannu on saatavana kolmessa koossa, joiden halkaisijat ovat 24, 28 tai 32 senttimetriä.
Hiiliteräspannun hoito: pese se kuumalla vedellä ilman pesuainetta, vältä happamia ainesosia ja käytä sitä säännöllisesti, jotta pinnoite ei kuivuisi. Ennen ensimmäistä käyttökertaa pannuun on tehtävä rasvapoltto, jotta se saa parhaan mahdollisen ruostesuojan ja tarttumattomuusominaisuudet.
Lisätietoa by Garcima hiiliteräspannu, 24 cm
- Tuotemerkki: Mareld
- Sarja: by Garcima
- Kategoria: Paistinpannut
- Tuotenumero61604
- Kestää konepesua: Ei
- Takuu: 3 vuotta
- Materiaali: Hiiliteräs
- Koko: 24 cm.
- Toimii induktiolla: Kyllä
- Paino:1.1 kg
Eira
2 kuukautta sitten
Ostin vahingossa liian ison pannun!
Luisa
3 kuukautta sitten
Ihana, että se on kevyempi kuin ne, joita vertaan. Kahva on hieman liian pitkä, mutta muuten kaikki hyvin :)
Olga
9 kuukautta sitten
Vaikea puhdistaa. Tahroja kaikkialla muutaman käyttökerran jälkeen. Todennäköisesti vaihdetaan pian.
Marcus
10 kuukautta sitten
Ostin alennuksesta, erittäin hyvä hinta-laatusuhde noin 400 kruunulla ainakin. Pinnoite naarmuuntui hieman liian helposti, mutta ehkä se on tyypillistä hiiliteräkselle
Eirik
10 kuukautta sitten
Heinz
11 kuukautta sitten
Ei tehty paistamaan munia ainakaan, tarttuu kiinni ja näyttää 5 vuotta vanhalta sen jälkeen, kun on tehnyt non-stick prosessin uunissa öljyn kanssa, joka on tarttunut. Muuten hyvä
Maria
vuosi sitten
Loistava tuote
Tore
vuosi sitten
Kevyt ja helppo käsitellä / Kiitos
Jani
2 vuotta sitten
⭐⭐⭐⭐⭐🔥🔥🔥🔥🔥
Jani
2 vuotta sitten
Todella hyvä paistopinta. Rasvapoltn uunissa 3krt 1,5h. Liukas pinta tuli. Ei jäänyt liha yhtään kiinni.

